Public Image Ltd
12.oktoober 2023
Helitehas, Tallinn

Uksed kell: 19:00
Piletihind: 49.00-69.00 EURJohn Lydon koos ansambliga Public Image Ltd esineb 12. oktoobril Eestis


Sex Pistolsi liidrina end rockiklassikasse kirjutanud John Lydon (Johnny Rotten) naaseb Eestisse koos oma bändiga Public Image Ltd, et anda kontsert 12. oktoobril klubis Helitehas. Massiivse Euroopa tuuriga reklaamitakse augustis ilmunud uut albumit “End of World”. Konterdi erikülaline on Vennaskond.

Public Image Ltd on eksperimentaalne bänd, mis asutati 1978. aastal Inglismaal Londonis. PiL-i on sageli nimetatud postpunk-perioodi üheks väljakutsuvamaks ja uuenduslikumaks bändiks. John Lydoni sõnul tahtis ta moodustada anti-rockbändi. Bändi mõjutas suur hulk artiste: Can, Captain Beefheart, Tim Buckley ja mitmesugused dub-artistid.
Aastate edenedes muutus bändi koosseis ning ka muusikaline suundumus, samas säilitades Lydoni teravad laulusõnad. Public Image Ltd saavutas kaubandusliku kõrgpunkti oma üheksanda albumiga, mis kandiski nime “9”. 2009.a. taasühinenud PiL’i kontserdid pälvisid publiku ja kriitika palava vastuvõtu ning tunnistati mitme Briti väljaande poolt aasta parimaks live-esinemiseks.

Tänavu augustis ilmus uus album “End of World” ning seda asutakse reklaamima suurejoonelise Euroopa tuuriga. Nende kava sisaldab läbilõiget kogu karjäärist, sealhulgas klassikalisi hitte “Public Image”, “This Is Not A Love Song”, “Rise”, “Disappointed”.

Kontserdile paneb õla alla Rock FM