Nightwish
15.juuli 2022
Pirita klooster, Tallinn

Uksed kell: 18:00
Piletihind: 49.00-150.00 EURSoome edukaim metalband Nightwish esineb 15. juulil Pirita kloostris


15. juulil annab Pirita kloostris kontserdi läbi aegade üks edukamaid Soome artiste Nightwish, kes on müünud rohkem kui üheksa miljonit albumit ning võitnud üle 60 kuld- ja plaatinaauhinna, sealhulgas viis esikohaalbumit ning jõudnud edetabelite kõrgemale postitsioonile koguni 13 singliga.

Kuigi Nightwish on Soomes olnud kuulus alates albumist „Angels Fall First”, saavutasid nad rahvusvahelise edu albumitega „Oceanborn” (1998), „Wishmaster” (2000) ja „Century Child” (2002). 2004. aastal ilmunud album „Once” tõstis Nightwishi sõnaotseses mõttes kõrgliigasse – albumit müüdi rohkem kui miljoni eksemplari ning sellest sai nende läbimurdealbum Ameerika Ühendriikidesse. Albumi hittsingel “Wish I Had an Angel” jõudis MTV eetrisse ning oli soundtrackiks kolmele filmile (muuhulgas „Alone in the Dark”).

2007. aastal andis Nightwish teada, et Tarja Turuneni asendajaks saab Anette Olzon ning ilmus ka kuues album „Dark Passion Play”, mida müüdi rohkem kui 2 miljonit eksemplari. Albumi esiksinglist “Amaranth” sai Nightwishi üks edukamaid singleid Euroopas. 5 aastat hiljem teatas Nightwish taaskord vokalisti vahetusest – teed Anette Olzoniga olid läinud lahku ning et nad lõpetavad tuuri tolleaegse Floor Janseniga (After Forever), kellest mõni aeg hiljem sai bändi ametlik liige.

2020. aasta aprillis ilmunud „Human. :II: Nature.” on viimane album, millel teeb kaasa pikaaegne bassimängija Marko Hietala. 26. oktoobril 2018 võeti Nightwish Soome Music Hall of Fame’i liikmeks, saades augalerii 11. liikmeks.